Haladási statisztika

A haladási statisztika arra szolgál, hogy gyors képet kapjunk az egyes tankörök eddig megtartott és várható óraszámairól. Fontos ez, hiszen törvényi kötelezettség az előírt óraszámok legalább 90%-ának megtartása, ennek hiányában az órákat plusz órák beiktatásával pótolni kell. (Ha tud valaki pontos törvényi hivatkozást, szöveget, az írja meg nekünk :o) )

A tanköröket listázhatjuk a tanár, az osztály, vagy akár egy konkrét diák alapján.

A táblázatban több oszlop szerepel. Az első a tankör neve, a második az eddig megtartott órák száma (az aktuális óraszám), utána követezik a becsült hátralávő órák száma, majd az elöbbi kettő összegeként a becsült összes óra száma, végül a tervezett óraszám.

Az utolsó, a tervezett óraszám a végzős tanítási hetek számát (_VEGZOS_TANITASI_HETEK_SZAMA) és a tankör adott tanévre megadott óraszámait (Intézményi adatok/Tankörök) alapul véve számolja ki az óraszámot. Ez nem mindig jó, lehet ugyanis olyan osztály (például egy éves nyelvi előkészítő képzés), amelyik végzős, abban az értelemben, hogy következő tanévben már jelenlegi a formájában nem lesz, de nem vonatkozik rá a rövidebb tanulmányi időszak (ami tipikusan az érettségiző osztályokra jellemző).

A becsült hátralévő órák oszlopa a betöltött órarendet és munkatervet veszi alapul és abból számol óraszámot. Ez azt jelenti, hogy ha nem változik a munkaterv és az órarend év végéig, és nem lenne egy elmaradó óra sem a hátralévő időszakban, akkor pontosan ennyi lenne a hátralévő órák száma. Többnyire sajnos inkább kevesebb lesz ez a szám a gyakorlatban, hiszen órák el-elmaradnak, viszont ritkán kerülnek be plusz órák.

A végzősök esetén vigyázni kell arra, hogy a rájuk vonatkozó órarendi bejegyzések csak a megfelelő dátumig legyenek érvényesek. Amikor ugyanis azórarendet év elején, vagy félévkor betöltjük, akkor általában egész évre töltünk be minden bejegyzést. Ez valójában hibás, mert a végzősök óráinak érvényességi ideje, az ő szorgalmi időszakuk hamarabb véget ér. Ennek helyrerakására szolgál a Napló/Tanév adatok/Végzős órarend lezárása menüpont.

A diákok és a szülők/gondviselők csak a saját érintett tanköreiket látják, míg a tanárok a teljes intézményét.

Külön érdekesség, hogy diákot választva láthatóvá válik a diák adott tankör óráiról történt hiányzásának száma és aránya is. A Hiányzás arány (megtartott|tervezett) oszlopban a zárójelben az aktuális időpontig megtartott órákról történt hiányzása látszik százalékosan (első érték), míg a második az egész évi (tervezett) órákra vetítve mutatja a hiányzás arányát. Utóbbi akkor lehet érdekes, ha a diák hiányzása az adott tárgyból az órák 30%-át meghaladja (vagy valószínűleg meg fogja haladni). Lásd: 11/1994. (VI. 8.) MKM rendelet - a nevelési-oktatási intézmények működéséről (6) d) pont.

Ilyenkor figyelemfelkeltő piros színnel jelenik meg az adott hiányzás.

Diákot választva még egy plusz oszlop jelenik meg: az Érdemjegyek száma. Itt

Érdemjegyek száma / Tankörlétszám / Heti óraszám = Egy főre jutó érdemjegyek átlagos száma / Heti óraszám = Átlagos jegy szám

értékeket láthatunk. Ez a statisztika a „Van-e elég jegy a tankörben?” kérdésre próbál választ adni…

naplo/haladasi/stat.txt · Utolsó módosítás: 2019/05/28 19:52 (külső szerkesztés)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0